Wegański mus czekoladowy najlepszy

Mam dla Ciebie jeszcze lepszy mus czekoladowy, w dodatku mus czekoladowy wegański, bez jajek. Fajny deser nie tylko dla wegan, ale dla osób uczulonych na jajka czy obawiających się surowych jaj w oryginalnym musie czekoladowym.

Ten wegański mus czekoladowy skradł nasze serca, jest tu jeszcze więcej czekolady niż w wersji wcześniejszej, jest mocniejszy w smaku, ma idealną strukturę. Jest pyszny. Poczytaj też o aquafabie, bardzo polubisz tego rodzaju desery, jestem pewna!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wodę z puszki po ciecierzycy ubijam na sztywno, tak, jak białka jaj. Uwaga ubijanie trwa dłużej, nawet i 10 minut.

Krok 2. Kiedy ubija się woda na puch to w garnku zagotowuję wodę, a gdy się zagotuje wyłączam i stawiam na tym miskę z czekoladą. Czekam aż się rozpuści.

Krok 3. Jeśli masz mieszadło do delikatnego łączenia to dodawaj czekoladę do piany i delikatnie mieszaj, jeśli nie i masz tylko szpatułkę to polecam Ci odwrotną kolejność, czyli do czekolady dodawaj pianę. Musisz jednak mieszać ostrożnie i od dołu by czekolada nie przykleiła się do miski. Nie miksuj! Całość trochę klapnie, ale nieznacznie, jeśli klapnie bardziej też wyjdzie, najwyżej ciut mniej puszysty. Wstawiam do lodówki na kilka godzin. Smacznego.

Mus czekoladowy wegański
Mus czekoladowy wegański
Mus czekoladowy wegański
Mus czekoladowy wegański
2 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.