Wątróbka z gruszką lub jabłkiem

Tym razem wątróbka w innej odsłonie, mianowicie wątróbka z gruszką lub jabłkiem. Ostatnio zrobiłam z gruszką i wyszła rewelacyjnie, wcześniej zawsze sięgałam po jabłko. I jeden, i drugi owoc smakują w tej kombinacji świetnie. W porównaniu do wątróbki z cebulką, ta jest delikatniejsza i jakby słodsza. Wiele daje też majeranek, którego w tym przepisie nie ma się co bać.

Wątróbka z jabłkiem i majerankiem to przepis, który kiedyś przekonał mnie do wątróbki na tyle, że sięgam teraz po nią w rożnych kombinacjach. I choć wielu z Was znana jest ta wersja, to wciąż niektórzy dziwią się, gdy zapraszam ich na lekko słodką wątróbkę, czyli na przykład wątróbkę z gruszką i majerankiem.

Tych z Was, którzy nie znają – zachęcam, a ci, którzy znają, zapewne podpiszą się pod stwierdzeniem, że jest to świetny pomysł na obiad. Smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wątróbkę czyszczę z żyłek i innych "nieciekawych" elementów.

Krok 2. Każdy kawałek moczę w mleku, a potem obtaczam w mące.

Krok 3. Na patelni rozpuszczam 3 łyżki masła i kładę wątróbkę. Lekko solę. Smażę z obydwu stron. W momencie, gdy przewrócę na drugą stronę, każdy kawałek nakłuwam, by wypłynęło to, co w środku.

Krok 4. Gruszkę lub jabłko obieram, kroję na kawałki.

Krok 5. Dorzucam do wątróbki na patelni, posypujeę majerankiem. Smażę kilka minut, aż owoce lekko ściemnieją, a wątróbka będzie miękka i ciemna w środku. Podaję z ziemniaczkami. Smacznego.

Wątróbka z jabłkiem
Wątróbka z jabłkiem i majerankiem
19 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.