Wątróbka drobiowa z cebulą

Pewnie wiele z Was nie przepada za wątróbką, a szkoda, bo można ją podać w taki sposób, że będzie pyszna. Mój Mąż się przekonał, więc może i Wy spróbujecie zrobić wątróbkę drobiową z cebulą? O czym warto pamiętać? Po pierwsze i najważniejsze, proponuję wybrać wątróbkę drobiową. Jest delikatniejsza, bardziej hmmm… miękka i moim zdaniem smaczniejsza.

Po drugie cebulka, koniecznie! Dodaje fajnego smaku, lekkiej słodyczy i z wątróbką współgra świetnie. A po trzecie – to jest naprawdę smaczne danie. :) Ja wątróbkę lubię bardzo, staram się zawsze przygotować ją delikatnie i smacznie, i taka właśnie jest ta wątróbka drobiowa z cebulą. Polecam z ziemniaczkami i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wątróbki oczyszczam z wystających żyłek i "flaczków".

Krok 2. Każdy kawałek moczę w mleku, a następnie obtaczam w mące.

Krok 3. Na patelni rozpuszczam 3 łyżki masła i kładę wątróbkę. Obsmażam z dwóch stron.

Krok 4. Kiedy odwrócę na drugą stronę, to każdy kawałek przebijam lekko widelcem tak, aby to, co w środku wypłynęło. Trzeba uważać (najlepiej zmniejszyć ogień), bo będzie pryskać. Wątróbkę lekko solę.

Krok 5. Cebulę kroję w cienkie paseczki. Na drugiej patelni rozpuszczam 2 łyżki masła i wrzucam cebulkę. Smażę ją, aż się zeszkli.

Krok 6. Do wątróbki dorzucam cebulę, mieszam, smażę razem kilka minut. Wątróbkę smażę w sumie na średnim ogniu około 20 minut, a samą cebulkę około 5 minut. Czas jest orientacyjny, ważne, by wątróbka była po przekrojeniu ciemna i miękka, a na jej wierzchu utworzyła się miejscami taka skorupka. Wtedy jest najlepsza. :) Podaję z ziemniaczkami. Smacznego.

Wątróbka drobiowa z cebula
Wątróbka drobiowa z cebulą
15 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.