Warzywny koktajl wiosenny

Czy pietrucha i seler to atrakcyjne warzywa? Są dostępne cały rok, a teraz wiosną aż prosi się o przygotowanie zielonego, wiosennego warzywnego koktajlu. Jest niesamowicie smaczny i zdrowy, to pyszna bomba witaminowa w sam raz na początek wiosny. :) Koktajl nie jest cierpki ani za słodki, do pietruchy i selera dorzuciłam seler naciowy i jabłko, dzięki temu całość ma naprawdę fajny smak.

Taki koktajl warzywny możecie przygotować sobie o dowolnej porze roku, wszystkie warzywa są całoroczne, więc nie musicie czekać na najpiękniejsze okazy. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Umyte warzywa dzielę na mniejsze części i odcinam im twarde elementy. Zostawiam do dekoracji najładniejsze łodyżki selera naciowego.

Krok 2. Przeciskam wszystkie warzywa i owoce przez sokowirówkę, potem dodaję do tego sok z limonki i mieszam. Podaję ozdobione gałązkami selera naciowego i plasterkami limonki.

Warzywny koktajl wiosenny
Warzywny koktajl wiosenny
16 marca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.