Warzywne curry z dynią i kalafiorem

Przepyszne, aromatyczne curry z dynią. Co ważne jest to danie 100% warzywne, bez dodatkowego mleczka kokosowego, nabiału czy tłuszczu. Bazą są tutaj warzywa, a dokładniej aromatyczny mus warzywny.

Warzywne curry z dynią to mój pomysł na danie do pracy czy na wyjście, nawet na zimno smakuje dobrze (brak tłuszczu), zniesie dobrze każdą temperaturę, bo nie ma np. jogurtu (jak często w daniach typu curry), a jednocześnie jest „śmietankowe” podczas jedzenia.

To curry z dynią to też pomysł na dania dla wszystkich na diecie, w tym diecie warzywno-owocowej. Całe danie choć sycące ma dość niewiele kalorii.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kalafiora, marchew, pietruszkę gotuję do miękkości, odlewam jeśli wody jest zbyt wiele i zostawiam ok 300 ml. Dodaję curry, przyprawy i blenduję.

Krok 2. Dodaję pomidora (obranego ze skórki). Blenduję.

Krok 3. Cebulę i dynię przesmażam na patelni z odrobiną wody. Jeśli chcecie można dodać odrobinę oliwy. Zalewam wodą i chwilę podgrzewam aby dynia złapała miękkość. Dorzucam posiekane chilli.

Krok 4. Zalewam sosem i gotuję aż dynia będzie miękka. W razie potrzeby doprawiam wedle uznania. Podaję z pokrojoną drobno papryką i szczypiorkiem.

Curry z dynią
Curry z dynią
29 sierpnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.