Warzywa z parowaru

Je się oczami, a ja bardzo lubię, gdy na talerzu jest kolorowo. Oto warzywa z parowaru, smaczne, zdrowe i bardzo kolorowe. Podrzucam wam pomysły, jak doprawić warzywa na parze i jakie można dodać do środka. Ja wybrałam bambusowe parowniki, które nie tylko świetnie sprawdzają się jako parowar, ale też jest to fajny sposób podania.

Takie warzywa podaję najczęściej z sosem sojowym, czasem przygotowuję inny dip, który pasuje do warzyw. Dobrze sprawdza się hummus czy ajwar.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Marchewki kroję na plastry, kapustę siekam. Warzywa dzielę na mniejsze kawałki, takie na jeden mały kęs. Najpierw układam kapustne na sam dół, a potem pozostałe warzywa.

Krok 2. U mnie w jednym jest czerwona kapusta, pomidory, ogórki, kalafior żółty, a w drugim kapusta biała, papryka, kalafior żółty, kalafior zielony, marchewka.

Krok 3. Oprószam przyprawami. Ustawiam w naczyniu z wodą i paruję.

Krok 4. Czas parowania ok. 15 minut, dużo zależy od mocy. Ja ustawiam tak by woda pod parownikiem tylko lekko pyrkała, ale nie bulgotała. W przypadku elektrycznego najpewniej będzie to właśnie 15 minut. Ma mieć piękne kolory, ale pozostać jędrne. Podaję z sosem sojowym lub dipem.

Warzywa z parowaru
Warzywa z parowaru
Warzywa z parowaru
Warzywa z parowaru
Warzywa z parowaru, tutaj kolejnym razem z brukselką - genialne
Warzywa z parowaru, tutaj kolejnym razem z brukselką – genialne
Warzywa z parowaru, tutaj inna kombinacja i kalafior fioletowy
Warzywa z parowaru, tutaj inna kombinacja i kalafior fioletowy
14 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.