Waniliowy deser z czekoladą i figą

A dokładniej waniliowy deser na zimno w czekoladowym płaszczyku, lekkim i kruchym. A pod czekoladową powłoczką pyszny mus waniliowy i miękka figa. Deser wcale nie jest bardzo słodki, chyba że pokusicie się o większą ilość cukru. Na pewno spodoba się gościom, a jego przygotowanie jest całkiem proste.

Waniliowy deser z czekoladą i figą to deser na bazie śmietany, przypominający delikatnością panna cottę. Czekolada gorzka stanowi fantastyczny dodatek, nie tylko wizualny, a figa i mięta dopełniają smaku. Zachęcam Was gorąco do spróbowania, a na filmiku możecie zobaczyć, że przygotowanie jest proste. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zaczynam od wyjęcia ziarenek z laski wanilii, w tym celu rozcinam ją wzdłuż i wyskrobuję łyżeczką lub nożykiem. Żelatynę rozpuszczam we wrzątku i odstawiam, by przestygła.

Krok 2. Śmietanę podgrzewam w rondelku, dodaję mleko i ziarenka wanilii, podgrzewam. Następnie dodaję żelatynę. Możecie dodać troszkę cukru. Odstawiam, by lekko przestygło.

Krok 3. Wysokie naczynka, np. kieliszki, wykładam folią spożywczą i wlewam masę. Wkładam do lodówki, by zastygły.

Krok 4. Potem delikatnie odwijam je z folii.

Krok 5. Czekoladę rozpuszczam w kąpieli wodnej. To znaczy wkładam do miseczki czekoladę, a tę miseczkę do drugiej miski z gorącą wodą. Papier do pieczenia przycięty na szerokość odpowiadającą obwodowi deseru, a na wysokość ciut wyższy, smaruję rozpuszczoną czekoladą.

Krok 6. Przykładam czekoladą do deseru, wstawiam do lodówki. Jak czekolada zastygnie, to odrywam delikatnie papier. Kładę plasterki figi i listki mięty, smacznego. :)

Deser waniliowy z czekoladą
Deser waniliowy z czekoladą
29 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.