Walentynkowe ciasto „Dama Kier”

Pyszne ciasto z kremem, taka kostka śmietankowo-malinowo-kakaowa. Idealne na Walentynki oraz każdą inną okazję, gdy chcecie przygotować atrakcyjny wypiek. Walentynkowe ciasto „Dama Kier” nie jest trudne do zrobienia, a musicie przyznać, że wygląda cudownie. To biszkopt, bita śmietana i galaretka!

Nazwę „Dama Kier” zaproponowaliście na naszym Facebooku tylu osobom się spodobała, że z przyjemnością tak nazywam to ciasto, mam nadzieję, że równie wiele osób zrobi to ciasto z wielką chęcią. Przy innych okazjach galaretkowe okienka można zrobić w innym kształcie lub kolorze. A na Walentynki polecam Wam również pralinki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ubijam pianę z białek dodając stopniowo cukier. Potem dodaje mąkę, żółtka, wodę, kakao i delikatnie łączę.

Krok 2. Przelewam do formy wyłożonej papierem do pieczenia, forma duża ok. 26x40 cm. Wstawiam o nagrzanego do 200°C piekarnika na 17 minut. Zostawiam do wystudzenia.

Krok 3. Ubijam śmietankę z cukrem, dodaję owoce i miksuję. Galaretkę rozpuszczam w niewielkiej ilości wody (ja swoją rozpuściłam w ok. 1/3 szklanki wrzątku) i lekko przestudzoną galaretkę dodaję do śmietany cały czas miksując. Warto zrobić to przed samym przekładaniem ciasta, bo szybko gęstnieje.

Krok 4. Ciasto przecinam na pół i w jednej części wycinam serduszka. Popatrzcie na zdjęcie przecinam na pół, że mam ciasto na pół blaszki (!!!!) jak ktoś chce na całą to robi dwa takie biszkopty :)

Krok 5. Drugą połowę kładę do formy, nasączam sokiem malinowym, smaruję dżemem.

Krok 6. Na to nakładam krem na bazie bitej śmietany.

Krok 7. Kładę drugą część tę z serduszkami. Lekko dociskam. Jak krem już jest lekko zastygły to nakładam czerwoną galaretkę. Ja zrobiłam galaretkę w 1/3 szklanki wrzątku, nakładam letnią. Galaretkę nakładamy na sztywny już krem, nie może być luźny, więc w razie potrzeby schowajcie do lodówki na pół godziny i dopiero wylejcie galaretkę. Jak galaretka zastygnie (chowam na godzinę do lodówki) to ciasto kroję i podaję. Smacznego!

Biszkopt nasączony malinowym sokiem, bita śmietana i galaretka
Biszkopt nasączony malinowym sokiem, bita śmietana i galaretka
Serduszka do walentynkowego ciasta zrobiłam z galaretki
Serduszka do walentynkowego ciasta zrobiłam z galaretki
Nie mogłam się powstrzymać - serce przebite strzałą/widelcem :)
Nie mogłam się powstrzymać – serce przebite strzałą/widelcem :)
30 stycznia 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.