Trufle orzechowe

Pomysł na resztki ciast i ciasteczek, czyli trufle. Tym razem proponuję trufle orzechowe, a dokładniej czekoladowe w orzechowej posypce. Ja swoje trufelki przygotowałam na bazie biszkoptów i ciastek zbożowych, ale możecie wykorzystać do tego kawałki sernika czy upieczonego biszkoptu. Za każdym razem uzyskacie troszkę inny smak, w zależności od dobranych składników.

Z podobnych łakoci wiem, że bardzo Wam smakują trufelki kokosowe, te są podobne, tylko o innym smaku i jak widać, możecie puścić wodze fantazji i przygotować takie, jakie lubicie najbardziej. Tak naprawdę, trufle orzechowe to taka mini wersja bajaderek, czyli ciastek z resztek. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kruszę ciastka, mieszam z serkiem i roztopioną czekoladą oraz cukrem waniliowym (lub aromatem). Następnie zagniatam całość i lepię kulki.

Krok 2. Kulki obtaczam w posiekanych orzechach i wstawiam do lodówki, aby się schłodziły. Najlepsze są po kilku godzinach. Smacznego.

Trufle orzechowe
Trufle orzechowe
8 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.