Trufle czekoladowe

Trufle, trufelki czekoladowe, małe słodkości, które są idealne do kawy oraz na prezent. Chyba każdy ucieszy się z domowej bombonierki wypełnionej świątecznymi truflami czekoladowymi. Dzisiejsze trufelki to tak naprawdę malutkie bajaderki, ciastka z resztek i okruszków, które za każdym razem mogą smakować troszkę inaczej. Ja proponuję zrobić je z biszkoptów i zbożowych ciastek Degestive, ale możecie wykorzystać resztki po murzynku czy biszkopcie.

Możecie też oczywiście zrobić trufle na podsmażanej mące, takie klasyczne, ale wierzcie mi, że te dzisiejsze są proste, szybkie i na pewno wszystkim posmakują. Trufle proponuję obtoczyć w czekoladzie deserowej, chyba że jesteście łasuchami, to wybierzcie mleczną, a nawet białą. Polecam nie tylko na święta. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ciastka kruszę i wrzucam do miski. Dodaję ser mascarpone (może być twarożek), roztopioną czekoladę i cukier waniliowy.

Krok 2. Zagniatam ciasto, może być lepkie. Chowam do lodówki na 10–20 minut, by ułatwić sobie formowanie kulek.

Krok 3. Formuję kulki wielkości orzecha włoskiego.

Krok 4. Zanurzam każdą kulkę w roztopionej czekoladzie wymieszanej z olejem, lekko stukam o rant, by spłynął nadmiar czekolady.

Krok 5. Układam na papierze do pieczenia, dekoruję z wierzchu i chowam do lodówki na przynajmniej 1–2 godziny, aż czekolada zastygnie. Smacznego.

Trufelki czekoladowe
Trufle czekoladowe
Trufelki czekoladowe na prezent
Trufelki czekoladowe na prezent
28 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.