Trufle czekoladowe najlepsze

Są takie przepisy, przy których na samą myśl mam ochotę schrupać ekran. Tym razem trufle czekoladowe najlepsze! Naprawdę najlepsze, są pyszne, miękkie, jak z topowej pijalni czekolady. W dodatku ich zrobienie nie sprawi Wam problemu. Proste składniki a efekt super.

Ja takie trufle zrobię na święta, tylko dodam jeszcze powidła lub marmoladę różaną, albo orzechy zmielone, tak dla odmiany. Trufle są obtoczone w kakao, ale tutaj też możecie pokusić się o własne kombinacje: posiekane orzechy, cukier puder, a nawet płynna czekolada. Trufle są obłędne, a przepis zdradził mi Maestro Czekolady Janusz Profus. I wierzcie mi – musicie i Wy je zrobić :)

Trufle czekoladowe najlepsze
Trufle czekoladowe najlepsze
Wszystkie moje :)
Wszystkie moje :)
Obsypujemy je w kakao
Obsypujemy je w kakao

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od podgrzania śmietanki z wanilią i miodem.

Krok 2. Następnie dodaję czekoladę (już gaz wyłączam, czekolada i tak się stopi od ciepła) i mieszam. Na sam koniec dodaję masło.

Krok 3. Przekładam na forme wyłożoną papierem do pieczenia lub do miski (wtedy można formować kulki). Odstawiam by zastygło (niekoniecznie do lodówki).

Krok 4. Kroję lub formuje kulki i dokładnie obtaczam w kakao. Smacznego.

22 grudnia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.