Tortilla z kurczakiem

Miałam wielką ochotę na tortillę. Tortilla z kurczakiem i cykorią jest wyśmienita. Do tego można wrzucić jeszcze pomidorki czy ogóreczka, ale mi wystarczył sam kurczak w panierce, cykoria i sos majonezowo-śmietanowy. Pycha.

Samo ciasto na tortillę jest proste, najważniejsze to mieć mąkę kukurydzianą i podsmażać placki na suchej patelni. Wychodzą pyszne, delikatne tortille. Ja miałam ochotę na tortillę z kurczakiem, ale możecie nadziać ją czymkolwiek. Najlepsze są zaraz po usmażeniu. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam wszystkie składniki ciasta na tortillę i mieszam. Na początku daję 1 szklankę wody, podczas wyrabiania zazwyczaj troszkę jeszcze dodaję.

Krok 2. Przekładam ciasto na blat i wyrabiam, aż będzie gładkie. Nie może być lepkie ani zbite, w razie potrzeby podsypuję mąką.

Krok 3. Odrywam kawałki ciasta i cieniutko wałkuję. W trakcie wałkowania ewentualnie podsypuję mąką. Następnie talerzem lub większą miseczką wycinam okrągłe kształty.

Krok 4. Placki jeden po drugim smażę na suchej (!) patelni. Nie wlewam tłuszczu, kładę na suchej. Smażę z obydwu stron, aż pojawią się bąbelki, a potem lekkie, ciemniejsze kropki, nie dłużej, bo będą twarde.

Krok 5. Czas na nadzienie. Kurczaka kroję w malutkie kawałki.

Krok 6. Obtaczam w bułce tartej.

Krok 7. Na patelnię wlewam olej i podsmażam kawałki kurczaczka, aż będą rumiane.

Krok 8. Cykorię lub kapustę pekińską kroję na wąskie paseczki. Placek tortilli roluję, zawijam mu spód i wkładam do środka kapustę/cykorię, kurczaka, można też pomidorki. Całość polewam sosem majonezowo-śmietanowym, czyli mieszam w miseczce łyżkę śmietany z kopiastą łyżeczką majonezu.

Tortilla z kurczakiem
Tortilla z kurczakiem
4 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.