Tort piesek

To słodki tort przypominający pieska. Jest pokryty lukrem plastycznym, a wnętrze ma z biszkoptowego ciasta. Tort piesek był wyjątkowy sam w sobie i szybko zniknął z talerzyków gości.

I to nie tyle przepis, co inspiracja. Pokazuję, jak zrobić tort piesek, który na pewno ucieszy i dorosłych, i dzieci. Jest w smaku słodki, łatki i uszka ma czekoladowe (mocowane na miód).

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Podkłady biszkoptowe wycięłam w kształt sporego kwadratu. Z tego, co mi zostało, przygotowałam mordkę pieska. Tort składa się z 3 warstw i każdą przełożyłam kremem. Na wierzchu biszkopt również smaruję kremem (nie może być to bita śmietana, bo rozpuści lukier).

Krok 2. Rozwałkowuje zabarwiony na lekki brąz lukier plastyczny, po czym ostrożnie przenoszę go na model pieska. Wygładzam ręką. Nadmiar lukru odcinam. Do tego, co mi zostanie, dosypuję kakao – będzie na uszka, ogonek, łatki i oczka.

Krok 3. Łatki i inne elementy przyklejam na miód. Dodatkowo, na uszka przyklejam (również na miód) kłaczki z posypki czekoladowej.

Krok 4. Piesek gotowy. Tort wkładam do lodówki, by się schłodził.

20 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.