Tort jak Pizza

Coś wyjątkowego: tort jak pizza, czyli pomysł na to jak słodko zaskoczyć gości. Jeśli lubicie słodkości i jednocześnie jesteście fanami pizzy to jest to coś dla was. Zaskakujące, pomysłowe i mega smaczne.

Tort jak pizza to rodzaj słodkiego biszkoptowego ciasta, do tego słodki krem i słodkie dodatki, a wszystko dobrane tak by wyglądało niemal jak pizza :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka ubijam na sztywno z cukrem, dodaję żółtka, mąkę i proszek i delikatnie łączę. Piekę w dużej okrągłej formie 27-29 cm wyłożonej na dnie papierem do pieczenia. Piekę ok. 30 minut w 180C. Odcinam środek biszkoptu zostawiają ranty.

Krok 2. Boki biszkoptu smaruję wodą z cukrem i opalam palnikiem. Na środek nakładam krem, czyli śmietanę wymieszaną z cukrem, barwnikiem i chia.

Krok 3. Ścieram białą czekoladę na tarce o dużych oczkach. Żurawinę mielę z orzeszkami w płynku do kawy i mieszam z żelatyną. Rozprowadzam na talerzyku cienką warstwę i po schłodzeniu wycinam kółka salami.

Krok 4. Z żelek robię oliwki i paprykę. Smacznego.

Tort pizza
Tort pizza
Tort pizza
Tort pizza
Tort pizza
Tort pizza
20 czerwca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.