Tort Hello Kitty

Tort Hello Kitty, czyli słodki tort dla dzieci, tort kot. Zrobiłam wersję bezglutenową, stąd dodatkowo macie ciekawą bazę na biszkopt. Całość obłożona jest lukrem plastycznym i na filmie krok po kroku pokazane jest, jak uzyskać taki efekt.

Dzieci zachwycone, tort smaczny, idealnie nasączony, przełożony pysznym kremem i w dodatku w kształcie kota. Tak, tak wiem, że Hello Kitty to niby nie całkiem kot, ale umówmy się, że jednak kot :)

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka ubijam na sztywno z cukrem. Dodaję mąkę, sodę, żółtka, olej i łączę. Piekę w nagrzanym do 180C piekarniku ok. 30 minut. Dno formy wykładam papierem do pieczenia.

Krok 2. Krem to ubite masło (kręcę z cukrem) i do tego dodaję budyń. Ubijam aż będzie puszysty.

Krok 3. Biszkopt (wystudzony) przecinam na 3 części. Dół nasączam wodą wymieszaną z sokiem z cytryny. Na to nakładam dżem. Potem 1/3 część kremu i na to kolejny blat.

Krok 4. Cały tort smaruję kremem (boki też). Lukier wałkuję na papierze do pieczenia (nie klei się tak) i ostrożnie przenoszę na tort. Dekoruję lukrem tworząc kokardę, nos, a z roztopionej czekolady formuję oczy i wąsy.

Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
Tort Hello Kitty
9 maja 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.