Tort Cappuccino

Obłędny kawowy tort cappuccino. Delikatny biszkopt, krem kawowy, powidła, a na wierzchu delikatny jak puch krem śmietankowy. Lepsze niż filiżanka małej czarnej. Albo inaczej – idealny tort do małej kawy :)

Jako totalny kawosz chciałam stworzyć tort, który będzie jak cudowna kawowa uczta. Nie żałowałam kawy, całość est przesycona aromatycznym espresso i wzbogacona kawą zbożową, na wierzchu jest kremowa warstwa śmietankowa niczym spienione mleczko na cappuccino.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Piekę biszkopt zgodnie z powyższym poradnikiem. A po wystudzeniu przekrajam go na 3 blaty i zabieram się za krem. Śmietankę kremówkę ubijam z cukrem na sztywno, dodaję rozpuszczoną we wrzątku i przestudzoną żelatynę i 1/3 część kremu odkładam. Do reszty dodaję espresso i kawę zbożową.

Krok 2. Nasączam biszkopt kawą, na to nakładam dżem, na to połowę kawowego kremu, znowu biszkopt...

Krok 3. nasączenie, krem i ostatni (3) biszkopt, nasączam i na to daję krem śmietankowy (ten odłożony). Ja wyciska go ze szprycy by ładniej wyglądał. Posypuję kakao wymieszanym z kawą zbożową. Chłodzę cała noc w lodówce i kroję. Smacznego.

Krok 4.

Tort Cappuccino
Tort Cappuccino
Tort Cappuccino
Tort Cappuccino
Tort Cappuccino
Tort Cappuccino
4 maja 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.