Tort basen

To moje pierwsze doświadczenia z tortem zdobionym lukrem plastycznym. Wiem już, jakie błędy popełniłam, ale wiem też, że był bardzo smaczny. Tort basen, a w zasadzie większe ciastko (miał wymiary ok. 15×15 cm) to prezent dla Taty – okazał się strzałem w dziesiątkę.

W zasadzie to bardziej inspiracja niż przepis, ale mam nadzieję, że zachęci Was do własnych eksperymentów z lukrem plastycznym.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Prostokątny biszkopt kroję na pół, a następnie formuję w kwadrat. Jednocześnie przygotowuję sobie cieńsze paski biszkoptu na brzegi basenu. Przekładam biszkopt gotowym kremem. Również na wierzchu biszkopt powinien być posmarowany kremem. Inaczej lukier plastyczny i reszta tortu nie zespolą się.

Krok 2. Kawałek masy plastycznej barwię kilkoma kroplami niebieskiego barwnika. Dokładnie wyrabiam, aby całość miała jednolity kolor. Wałkuję. Ostrożnie przenoszę na ciasto i wygładzam ręką. Potem formuję dno basenu – ciemniejszy niebieski. Lepię drabinkę i dopisuję wykałaczką słowo "Basen". Torcik bardzo sympatyczny.

15 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.