Torcik z mascarpone i watą cukrową

Uwielbiam watę cukrową! Mam do niej ogromną słabość. Tym razem wykorzystałam watę cukrową do dekoracji deseru. A deser jest bardzo prosty: to biszkopt przełożony serkiem mascarpone. Świetny pomysł na małą przekąskę.

Zamiast waty cukrowej możecie zrobić torcik z mascarpone i ulubionymi owocami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka wbijam do miski, a żółtka oddzielnie do szklanki. Do białek dodaję cukier i ubijam na sztywną, białą pianę.

Krok 2. Do ubitej piany dodaję resztę składników. Czyli mąkę, proszek do pieczenia, żółtka i wodę. Opcjonalnie też kakao. Mieszam wszystko.

Krok 3. Formę (40x25 cm) wykładam papierem do pieczenia i wylewam masę. Wstawiam do piecyka nagrzanego do 200°C na 17 minut.

Krok 4. Wyjmuję biszkopt z piekarnika, chwytam za papier i wykładam na ściereczkę, aby przestygł. Potem dzielę torcik na 3 równe części. Pierwszą smaruję mascarpone i kładę drugą część, ją też smaruję mascarpone i przykrywam trzecią. Czekoladę rozpuszczam i smaruję torcik. Dzielę na mniejsze kawałki, zanim zastygnie czekolada (nie będzie wtedy pęknięć).

Krok 5. W maszynie do waty, kręcę watę z 2łyżeczek cukru (kręcę przed samym podaniem).

Krok 6. Na każdy torcik kładę troszkę waty cukrowej.

Torcik z watą cukrową
Torcik z mascarpone i watą cukrową
20 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.