Torcik truflowa wieża

Lubię trufle i wiem, że Wy też je lubicie. :) Dzisiaj proponuję torcik z trufli, mocno czekoladowy, troszkę ciasteczkowy, tak naprawdę to smakuje, jak wielka paczka moich ulubionych bajaderek! Torcik truflowa wieża to fajny pomysł na podanie trufli i fajny pomysł na Walentynki lub inną miłą okazję.

Ja truflową wieżę przyozdobiłam karmelem oraz cukrowymi serduszkami, takimi, jakie można też dodać do ręcznie przygotowanej herbaty (też fajny pomysł na prezent). Mam nadzieję, że skusicie się na trufle w tej postaci, tym bardziej, że do ich zrobienia możecie wykorzystać resztki ulubionego ciasta, np. ciasta marchewkowego albo kupne ciastka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokruszenia ciastek, mieszam je z serkiem homogenizowanym, roztopioną czekoladą, dżemem i cukrem waniliowym.

Krok 2. Mieszam masę i formuję kulki, obtaczam każdą w gorzkim kakao.

Krok 3. Układam w wieżę i chłodzę minimum 2 godziny. Dekoruję nitkami karmelu. Cukier z wodą podgrzewam do 165°C i potem ciągnę widelcem nitki, całość dekoruję jeszcze cukrowymi serduszkami. Smacznego.

Wieża truflowa przepis
Wieża truflowa
Torcik z trufli
Torcik z trufli
13 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.