Torcik bezowy

Słodki tort, a w zasadzie torcik bezowy, przełożony bitą śmietaną i truskawkami. Do dekoracji możecie też wykorzystać inne owoce sezonowe, zimą dobrze sprawdzą się cytrusy. Torcik bezowy to taka „cieńsza” wersja niesamowicie smacznej Pavlovy. Ja zrobiłam go w wersji mini, a i tak każdy z gości miał kawałek dla siebie. Z podanej porcji wychodzą dwa niewielkie torciki lub jeden większy.

Zachęcam Was też do spróbowania rolady bezowej (obłędnie pyszna). Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka ubijam na sztywno i dodaję cukier oraz cukier waniliowy i ubijam dalej, aż piana będzie sztywna i lśniąca.

Krok 2. Ja zrobiłam cztery spody, ale wtedy wychodzą niewielkie torciki (łączę po dwa). Jeśli chcecie jeden większy torcik, to odrysujcie koło ok. 23 cm i rozsmarujcie pianę. Musicie mieć 2 blaszki, by piec jednocześnie. Bezy wstawiam do nagrzanego do 150°C piekarnika i piekę ok. 70–80 minut. Z wierzchu przykrywam na koniec folią aluminiową, by zostały ładnie białe.

Krok 3. Kremówkę ubijam z cukrem pudrem na krem, przekładam spody bezowe, dekoruję owocami. Smacznego.

Torcik bezowy z bitą śmietaną
Torcik bezowy z bitą śmietaną
31 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.