Tom yam kung. Ostra zupa z krewetkami

Tom yam kung to pyszna, orientalna zupa z krewetkami, o wyraźnym, ostrym smaku. Tę zupę przygotowywałam razem z szefem kuchni Marcinem Sasinem w restauracji InAzia w Hotelu Sheraton (więcej o gotowaniu w hotelowej kuchni). Powiem krótko – przepyszna!

Musicie koniecznie spróbować zrobić taką zupę, jest pyszna, a jak sami widzicie, jej przygotowanie nie zajmie wiele czasu. Ja miałam okazję przygotowywać tę zupę na krewetkach olbrzymich, takich, jakie są serwowane w restauracyjnym menu, jeśli macie problem z zakupem tak sporych okazów, to spokojnie możecie wybrać mniejsze. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od oczyszczenia krewetek (odejmuję ogon, łepek, zdejmuję pancerz, czyszczę z przewodu pokarmowego – dokładną instrukcję znajdziecie w naszych poradach).

Krok 2. Na reszcie gotuję wywar, dodaję do tego rozgniecioną trawę cytrynową, imbir i gotuję. Odcedzam i do wywaru dodaję pastę i pozostałe składniki, i gotuję. Za to imbir, galangal, kawałek trawy cytrynowej, liście kafiru, pomidorki koktajlowe – siekam i układam w miseczce.

Krok 3. Na koniec do wywaru wrzucam krewetki i grzyby i chwilę gotuję. Nakładam na talerz krewetki, grzyby i pokrojone dodatki, kolendrę i zalewam bulionem. Smacznego.

Ostra zupa krewetkowa
Ostra zupa krewetkowa
Ostra zupa krewetkowa
Ostra zupa krewetkowa: ciekawy sposób podania – osobno bulion i dodatki
28 lutego 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.