Tiramisu pierniczkowe

Święta, święta! Przepis na tiramisu pierniczkowe, czyli świąteczną wersję klasycznego deseru tiramisu. Tym razem tiramisu pachnące przyprawami korzennymi, aromatyczne i niesamowicie świąteczne. Uwielbiam tiramisu, a w wersji piernikowej jest fantastyczne!

Jeśli szukasz pomysłu na szybki deser na święta to polecam właśnie tiramisu pierniczkowe, przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu, a zapewniam, że goście będą zadowoleni. Ten przepis nie zawiera surowych jajek, więc nie musisz się obawiać, a jeśli wolisz klasykę to odsyłam do przepisu na tiramisu klasyczne.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Schłodzoną śmietankę kremówkę ubijam razem z cukrem na sztywno, dodaję mascarpone i delikatnie łączę. Do kremu dodaję 1/2 łyżeczki przyprawy do piernika, dla lekkiego aromatu.

Krok 2. Do przygotowanej kawy dodaję przyprawę do piernika (pozostałą część ze składników) i namaczam biszkopty, układam w formie ok. 24 x 29 cm.

Krok 3. Na to nakładam połowę kremu.

Krok 4. Posypuję kakao oraz przyprawą do piernika.

Krok 5. Układam nasączone biszkopty w drugą stronę i znowu krem, kakao z przyprawą pierniczkową i wstawiam do lodówki na całą noc, około 8 godzin.

Tiramisu pierniczkowe
Tiramisu pierniczkowe
Tiramisu pierniczkowe
Tiramisu pierniczkowe
17 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.