Tiramisu czekoladowo-pomarańczowe

To nie jest klasyczne tiramisu, ale wariacja na jego temat, obłędnie pyszna wariacja! Tiramisu czekoladowo-pomarańczowe to deser inspirowany włoskim specjałem, choć całkiem inny, bo z kakao i nutą cytrusów, ale równie prosty do przygotowania!

Tiramisu czekoladowo-pomarańczowe to tak naprawdę deser na bazie śmietany, mascarpone, kakao, biszkoptów i z nutą cytrusów. Idealny! Musicie go spróbować, smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Śmietanę wlewam do miski, dodaję cukier (lub cukier puder) i ubijam na niemal sztywno (ma być gęsta, ale nie sztywna jeszcze!).

Krok 2. Dodaję mascarpone, kakao i odrobinę syropu cytrusowego i miksuję, teraz na pewno już się całość ubije na niemal sztywno, bo mascarpone jest tłuste.

Krok 3. Do naczynia wlewam syrop cytrusowy, dodaję rum i wodę i tam maczam biszkopty, układam je w naczyniu.

Krok 4. Na to połowa kremu, potem kakao, potem biszkopty (ale odwrotnie niż pierwsza warstwa – łatwiej będzie kroić), znowu krem i kakao. Wstawiam do lodówki na kilka godzin, a potem kroję i podaję. :) Smacznego!

Tiramisu czekoladowo cytrusowe, czyli pyszny deser inspirowany włoskim specjałem
Tiramisu czekoladowo-cytrusowe, czyli pyszny deser inspirowany włoskim specjałem
4 lipca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.