Terrina kokosowa

Przepyszny deser, który zachwyca swoją formą i smakiem. Terrina kokosowa to trudniejsze danie, ale też coś wyjątkowego. Oto przepis na deser, który otrzymał nagrodę w konkursie Wine and Food Noble Night. Dla tych co nie wiedzą to rywalizacja ogólnopolska zespołów restauracyjnych. Deser jest serwowany w restauracji InAzia.

Zareklamowałam jego historię, a teraz smak. Bajeczny! Słodkie cacko z kokosem, czekoladą, odrobiną pistacji. Niesamowicie dopracowany, wieloskładnikowy deser, na szczególną okazję.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zagotowuje kokosowe mleko, mieszam z jajkami, dodaję czekoladę aby się roztopiła. Przygotowuję żelatynę.

Krok 2. Dodaję żelatynę do masy jajecznej i wiórki.

Krok 3. Ubijam Śmietankę na puch i dodaję do przestudzone masy jajecznej.

Krok 4. Przelewam do formy (miski, foremki, czy tak jak tutaj specjalnej trójkątnej formy) i chowam do lodówki.

Krok 5. Podgrzewam śmietankę, bo robię ganache. Do ciepłej śmietanki dodaję czekoladę i mieszam, dodaję biszkopty lub inne chrupiące elementy (np. karmel, orzeszki, ciasteczka itp). Wylewam do formy na masę, która zastygła.

Krok 6. Gdy całość zastygnie (ganache też) to wyjmuję, smaruję resztka masy, posypuję posiekanymi pistacjami i gotowe! Smacznego.

Terrina kokosowa
Terrina kokosowa
Terrina kokosowa
Terrina kokosowa
19 lutego 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.