Tatar

Jadacie tatara? U mnie w domu tatar zawsze gościł, najczęściej z pajdą świeżego chleba, ale również na kanapkach. Najlepszy tatar to ten przygotowany w domu, ze świeżego mięsa (polędwica wołowa) z dodatkiem cebuli i dużej ilości pieprzu. Do tego mogą być korniszony, kapary czy surowe żółtko. U mnie tego ostatniego nigdy nie było, Tato sięgał raczej po całe jajko i wysysał je, robiąc wydmuszkę. :) Jako mała dziewczynka strasznie się na to krzywiłam, teraz wspominam to z uśmiechem.

Dobry tatar uda się, jeśli przygotujecie go z dobrego mięsa i dobrze doprawicie, reszta to dodatki smakowe, które jednym mogą smakować bardziej, a innym mniej. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od zmielenia świeżego mięsa wołowego w maszynce.

Krok 2. Cebulę kroję drobno, mieszam z mięsem, doprawiam mocno pieprzem i odrobiną soli. Wilgotnymi dłońmi formuję kulkę mięsną na półmisku. Podaję z pokrojonym korniszonem, kaparami i do tego może być żółtko.

Przepis na tatara
Tatar
9 lipca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.