Tartinki z łososiem i twarożkiem

Idealne małe danie na Sylwestra lub inną karnawałową uroczystość, albo po prostu kolację w miłym gronie. Tartinki z łososiem i twarożkiem to małe kanapeczki, takie na jeden kęs. Idealne, by podjadać podczas spotkania w miłym gronie.

Tartinki przełożyłam twarożkiem ze szczypiorkiem, zamiast szczypiorku możecie wykorzystać pietruszkę, koperek albo całkowicie „zielone” pominąć i jedynie dodać przyprawy. W tym przypadku raczej odradzam gotowe smakowe serki, bo szybko przygotujecie sami, a w takich kanapeczkach grają ważną rolę. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Szczypior siekam drobno, dodaję do twarożku. Doprawiam przyprawami i jeśli twarożek jest gęsty, to dodaję kefir, jeśli nie, to pomijam ten składnik. Mieszam.

Krok 2. Na pieczywo nakładam serek, na to łososia i ponownie porcję sera. Przykrywam drugą kromką i kroję na niewielkie kwadraty – kanapeczki. Podaję na paterze. Smacznego.

Tartinki z łososiem i twarożkiem
Tartinki z łososiem i twarożkiem
29 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.