Tarta z jabłkami

Tarte aux pommes. Fantastyczna i prosta tarta z jabłkami. Może z powodzeniem zastąpić szarlotkę podczas rodzinnego przyjęcia. Mi najbardziej smakowała na gorąco podana z gałka lodów waniliowych. Pycha! Tarta jest krucha na zewnątrz, a w środku skrywa smaczne jabłkowo-śmietankowe nadzienie z nutką cynamonu.

Muszę Wam się przyznać, że zakochałam się we francuskich tartach, a książkę Julii Child „Mastering the art of French Cooking” pochłaniam bez końca, wypisując kolejne przepisy do zrobienia. Tartę z jabłkami możecie zrobić też w lekko odchudzonej wersji i zastąpić śmietankę jogurtem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od zagniecenia kruchego ciasta. Najpierw siekam nożem mąkę, cukier, cukier z wanilią i masło, a potem dodaję jajko i zagniatam. Drugim polecanym kruchym ciastem jest tradycyjne francuskie do quiche i tart.

Krok 2. Chowam do lodówki na 30 minut, a potem wałkuję. Albo na omączonym blacie, albo między foliami.

Krok 3. Nawijam na wałek i przenoszę do formy.

Krok 4. Obciążam fasolkami i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę 15 minut z obciążeniem, a potem zdejmuję papier z fasolkami i piekę jeszcze 5 minut.

Krok 5. Jabłka kroję na ćwiartki, a potem na plasterki i układam po okręgu.

Krok 6. Przygotowuję sos (wszystko mieszam).

Krok 7. Zalewam sosem jabłka i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika, piekę 30 minut. Smacznego.

Tarta z jabłkami
Tarta z jabłkami
23 sierpnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.