Tarta dyniowo-krówkowa

Przepyszna tarta, która skradnie Wasze serca :) Jest to tarta dyniowo-krówkowa, słodka, na kruchym cieście. Jest tak dobra, że jako pierwsza znika ze stołu.

Aby przełamać słodycz dodałam dżem żurawinowy, lekko kwaskowy, który świetnie dopełnia całe ciasto. Z wierzchu są orzechy pekan, ale możecie wybrać włoskie, czy nawet nerkowce, laskowe i inne ulubione.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję kruchy spód. Siekam masło z mąką, cukrem, wodą, jajkiem itd., aż ciasto będzie jednolite. Wałkuję między papierami do pieczenia by się nie kleiło. Przenoszę do formy i nakłuwam widelcem. Wstawiam do nagrzanego do 200C piekarnika na 20 minut.

Krok 2. Na przestudzony spód nakładam dżem.

Krok 3. Miksuję obraną ze skórki upieczoną dynię (piekę ze skórką, po upieczeniu niemal sama odchodzi) z masą krówkową, miękkim masłem. Uwaga! masa będzie bardziej płynna gdy dynia będzie np. typu muscat, wtedy można dodać do całości odrobinę żelatyny z wrzątkiem (odrobinę znaczy łyżeczkę + 40 g wody), w innym przypadku np. z dynią hokkaido nie trzeba :)

Krok 4. Wylewam masę na tartę, układam orzeszki i chłodzę. Smacznego.

Tarta dyniowo-krówkowa
Tarta dyniowo-krówkowa
Tarta dyniowo-krówkowa
Tarta dyniowo-krówkowa
8 listopada 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.