Tarta delicja

Kiedy mam inne rzeczy na głowie, to lubię niewydumane desery. Dzisiejsza tarta jest prosta, ma znany smak delicji i wszystkim smakuje. A to ważne. :) W dodatku tarta delicja jest całoroczna, latem polecam truskawki przykryte warstwą galaretki o tym samym smaku, a zimą możecie pokusić się o banany czy cytrusy.

Przed przygotowaniem tarty delicji radzę Wam przeczytać krótki poradnik o kruchym cieście, pomoże Wam to uniknąć niepotrzebnych nerwów. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję najpierw ciasto kruche, czyli mąkę mieszam z cukrem, cukrem waniliowym i masłem. A potem dodaję żółtko i wyrabiam.

Krok 2. Lekko spłaszczam i potem chowam do lodówki na godzinę.

Krok 3. Wałkuję między foliami spożywczymi.

Krok 4. Przekładam do formy na tartę i kładę na to folię do pieczenia, a na to obciążnik, czyli fasolki. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę 15 minut, potem zdejmuję fasolki i piekę jeszcze 5–10 minut.

Krok 5. Galaretkę rozpuszczam we wrzątku i zostawiam do wystudzenia.

Krok 6. Tartę smaruję cienką warstwą galaretki (jeśli w tarcie były jakieś małe dziurki, to ta cienka warstwa galaretki je zasklepi i nic Wam potem nie przecieknie) i chowam do lodówki na 10 minut.

Krok 7. Wylewam resztę galaretki i chowam na godzinę, aż stężeje. Na to nalewam przestudzoną masę czekoladową, czyli roztopioną w kąpieli wodnej czekoladę z masłem i śmietaną. Po schłodzeniu kroję, smacznego.

Tarta delicja
Tarta delicja
28 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.