Tajska czerwona pasta curry

Dzisiaj zabieram Was w aromatyczną podróż. Przygotujemy czerwoną pastę curry, bardzo aromatyczną i ostrą, a przede wszystkim bardzo smaczną. Oczywiście, taką pastę możecie kupić w sklepie, warto jednak chociaż wiedzieć, co wchodzi w jej skład, a jeśli macie chwilę, to radzę też zrobić taką pastę w domu.

Do przygotowania czerwonej pasty curry będzie Wam potrzebny blender, dużo strączków chili i przyprawy. A potem możecie ją wykorzystać do wielu dań, nie tylko z kuchni tajskiej. Ale o tym już niebawem. :)

Przepis pośrednio z książki Gordona Ramseya „Kuchnie świata”, a pasta wyszła rewelacyjna! Uprzedzę, że jest to spora porcja, więc jeśli chcecie wykorzystać ją okazjonalnie, to polecam zrobić z połowy, a nawet 1/3 porcji. Taką pastę możecie trzymać w lodówce około 1 tygodnia.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Strąki chili roluję w dłoniach, a następnie odcinam szypułkę, wysypuję nasionka i kroję w paski.

Krok 2. Szalotki obieram i kroję drobno, podobnie czosnek. Kolendrę świeżą rozdrabniam i wszystko wrzucam do wysokiego naczynia.

Krok 3. Na tarce ścieram imbir i skórkę z limonki.

Krok 4. W moździerzu rozcieram nasiona kolendry, kumin, sól i pieprz na proszek. Dodaję do naczynia, dodaję również trawę cytrynową i olej.

Krok 5. Wszystko miksuję blenderem na gładką masę. Pastę można trzymać w lodówce około tygodnia.

Czerwona pasta curry
Czerwona pasta curry
27 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.