Szybki mazurek bez pieczenia

Dostaje od Was wiele próśb o przepisy na ciasta bez pieczenia. Brak piekarnika, szczególnie przed Świętami, faktycznie może dać się we znaki. ;-) Super szybki mazurek bez pieczenia wydaje się być fajnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy piekarnika nie mają, jak i dla tych, którzy przygotowania do świąt zostawili na ostatni moment. Mazurek jest słodki, z bakaliami i bardzo, bardzo prosty.

Prosty to mało powiedziane, w zasadzie możecie go zrobić nawet na kwadrans przed przybyciem gości, a na stole zrobi furorę, jak niejedno bardziej pracochłonne ciasto. Robi go często moja Mama, na waflach lub na spodzie biszkoptowym. W tym mazurku chodzi o to, by się nie napracować, a żeby było smacznie.

Do przełożenia polecam gotową masę krówkową, jeśli nie macie lub nie lubicie, to na szybko możecie zrobić krem z masła i kakao (przepis niżej) lub przełożyć innym ulubionym kremem, a nawet morelowym dżemem. Jeśli wybierzecie wariant z dżemem, to radzę dobrać inne bakalie, np. morele, śliwki i daktyle. I to tyle, mazurek bez pieczenia jest naprawdę szybki i smaczny. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Orzechy siekam drobno. Jeśli zdecydujecie się na inne bakalie, to również radzę posiekać je drobniej.

Krok 2. Wafle przecinam na pół (wykorzystam połowę standardowej paczki wafli) i smaruję masą krówkową. Jeśli chcecie zrobić krem czekoladowy, to z podanych składników mikserem należy utrzeć puszystą masę.

Krok 3. Posmarowane wafle (czy to krówką, czy masą czekoladową, czy dżemem) przykrywam kolejne wafle i też smaruję. Ten ostatni smaruję bardziej niż inne.

Krok 4. Posypuję ziarenkami, wiórkami i posiekanymi orzechami, tworząc wzorek. Lekko dłonią dociskam, aby nasionka nie spadły. Gotowe. :) Smacznego.

Mazurek bez pieczenia
Mazurek bez pieczenia
3 kwietnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.