Szybki kotlet a’la schabowy

Szybkie kotlety, idealne, gdy ma się mało czasu. W dodatku zawsze się udają. Niektórzy nazwaliby je po prostu kotletami schabowymi, ale nie są one ze schabu, tylko z kurczaka, co sprawia, że są delikatne, miękkie i super szybkie.

Po awaryjne (tak je nazywam) kotlety schabowe sięgam, gdy mam niewiele czasu lub niewiele pod ręką. Zresztą domyślam się, że nie tylko u mnie w domu takie właśnie szybkie kotlety a’la schabowy robią za prawdziwe schaboszczaki :) Szczególnie polecam zaganianym i tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z gotowaniem.

A do tego polecam ziemniaki zapiekane i sałatkę marchewkową.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kurczaka dzielę na kształtne kotleciki i każdy lekko rozbijam. Posypuję trochę solą i ewentualnie pieprzem. Najpierw obtaczam w rozkłóconym jajku (wymieszanym widelcem), a potem dokładnie w bułce.

Krok 2. Teraz już tylko układam na patelni (polanej tłuszczem – olejem lub oliwą). Co jakiś czas przewracam, by zarumieniło się ładniez obu stron.

Krok 3. Najlepsze z ryżem. Całość szybka i każdemu smakuje.

18 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.