Szybki hummus idealny

Uwielbiam hummus, mogę go jeść bez końca! Dzisiaj przepis na szybki hummus idealny, czyli bardzo łatwy sposób na zrobienie kremowego, puszystego hummusu. Każdy z nas ma jakieś swoje smaki, ulubioną konsystencję hummusu. Jedni wolą rzadsze, kremowe, inni gęstsze z wyczuwalnymi drobinkami cieciorki.

I nie oburzajcie się, ale w dzisiejszym przepisie na szybki hummus jest ciecierzyca z puszki. Czemu? Bo ma to być szybki przepis, szybszy niż skoczenie do sklepu po słoiczek hummusu, a zdrowszy, z idealnym składem.

Zrobienie takiego hummusu zajmuje mniej więcej tyle czasu co wypowiedzenie przez młodsze dziecko: „mamusiu, ja bardzo lubię humuś, zrobisz mi do marchewek?”. Jeśli wy również będziecie mieć potrzebę zrobienia szybkiego hummusu dla swojej lub czyjejś przyjemności to sprawdźcie jaki dobry jest z tego przepisu :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ciecierzycy nie płuczę, część zalewy zostawiam (jak w przepisie).

Krok 2. Do wysokiego naczynia (lub naczynia blendera) wrzucam wszystkie składniki. Ja lubię dodać 2 ząbki czosnku, ale możecie zacząć od jednego by znaleźć swój smak.

Krok 3. Wszystko blenduję, ważne są kostki lodu, świetnie napuszają hummus. Doprawiam wedle uznania solą i pieprzem, podaję z oliwą (opcjonalnie).

Hummus idealny dla mnie jest kremowy, Michał woli gęstszy, ja i dzieci taki bardziej puszysty
Hummus idealny dla mnie jest kremowy, Michał woli gęstszy, ja i dzieci taki bardziej puszysty
Hummus idealny
Hummus idealny
1 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.