Szybki chleb

Uwielbiam domowy chleb. Oto przepis na chleb, który robi się niemal sam. Nawet można zrobić na wakacjach! Nie planowałam piec chlebów podczas naszej miesięcznej podróży, ale gdy dojechaliśmy wieczorem do Splitu to po prostu w piekarni już nie było pieczywa. Dzieci lubią kanapki, więc kupiłam mąkę, drożdże i do dzieła.

To dla Was też fajny pomysł, że można zrobić szybko chleb bez dużej wiedzy, chleb, który zawsze się uda, a będzie milion razy lepszy niż ten ze sklepu. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wsypuję mąkę, drożdże, wlewam wodę, dodaje sezam, siemię, żurawinę i sól i mieszam dokładnie. Będzie gęste. Odstawiam na 1-1,5 godziny, aż wyraźnie zwiększy objętość.

Krok 2. Przekładam do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiam do zimnego piekarnika. Nastawiam temperaturę 180C (termoobieg lub grzanie dół) i ustawiam czas 45-50 minut. I już. Chleb podrośnie w trakcie nagrzewania, będzie miał fajną chrupiącą skórkę. Smacznego.

W naszym mieszkaniu w Splicie była tylko taka płaska foremka, ale chleb ten wychodzi w każdej :)
W naszym mieszkaniu w Splicie była tylko taka płaska foremka, ale chleb ten wychodzi w każdej :)
Śniadanie do łóżka? :D
Śniadanie do łóżka? :D
20 czerwca 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.