Szybka szarlotka

Szybka szarlotka z przymrużeniem oka, bo nie ma tu zagniatania kruchego ciasta ani duszonych jabłek, ale możecie mi wierzyć, że efekt końcowy smakuje i pachnie jak najprawdziwsza na świecie szarlotka. Prawdę mówiąc, to jabłka pod kruszonką czy crumble z jabłkami, ale jak spróbujecie, to się w tym deserze zakochacie. Prawie w ogóle nie ma przy nim pracy, można zrobić, gdy przyjdą goście i wyciągnąć gorący prosto na stół. I co ważne, ta szarlotka wyjdzie każdemu!

Naprawdę. Szybka szarlotka to niewiele pracy, a efekt końcowy super. Ja szarlotkę przygotowuję w formie i potem ostrożnie gorącą nakładam, pomagając sobie łopatką, mówię ostrożnie, bo szarlotka nie ma spodu, więc trzeba łopatką ładnie to zagarnąć, ale jak widzicie, trzyma formę. :) Do tego proponuję gałkę zimnych, waniliowych lodów i jeszcze trochę cynamonu. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokrojenia jabłek w kostkę. Jabłka wcześniej obieram.

Krok 2. Robię kruszonkę, czyli pocieram mieszanką cukru pudru, mąki i masła tak, aż powstaną malutkie kuleczki.

Krok 3. Jabłka przekładam do formy, posypuję cukrem i cynamonem i na to kładę kruszonkę. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 25–35 minut do wyraźnego (!) zrumienienia. Smacznego.

Szybka szarlotka
Szybka szarlotka
21 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.