Szaszłyki z bakłażanem i kiełbasą

Kolejna propozycja na grilla – szaszłyki z bakłażanem, kiełbasą i papryką. Lekkie, ale nie nudne, troszkę inne, ale przede wszystkim smaczne. Jest to też pomysł na bakłażana. Delikatny bakłażan, smakowita papryka i kiełbasa. Całość wyśmienita.

Lubię szaszłyki z grilla. Oprócz tych z bakłażanem, na rodzinne biesiadowanie przygotowałam też szaszłyki owocowe z kurczakiem. Które lepsze? Trudno ocenić, bo mają zupełnie inny smak. Na pewno szaszłyki z bakłażanem i kiełbasą są bardzo szybkie w przygotowaniu, a to wielki plus, szczególnie w warunkach polowych. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z papryki wyjmuję gniazdo nasienne, a potem kroję ją na niewielkie kawałki. Bakłażana kroję w plastry, a potem każdy plasterek na cztery części, a kiełbasę w plasterki.

Krok 2. Naprzemiennie nadziewam na patyczki szaszłykowe – mogą być metalowe, a mogą być drewniane.

Krok 3. Moje szaszłyki były dość sporę, ale możecie robić mniejsze na drewnianych patyczkach.

Krok 4. Układam nad rozgrzanym grillem. Możecie ułożyć na tacy albo bezpośrednio na ruszcie. Ten drugi sposób jest szybszy, ale trzeba bardziej je pilnować i obracać co jakiś czas. :) Gotowe, smacznego!

Szaszłyki z bakłażanem
Szaszłyki z bakłażanem
7 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.