Szaszłyki warzywne

Przepis na warzywne szaszłyki, które możecie przygotować nie tylko na grillu, ale też w piekarniku. Ja właśnie przygotowuję je najczęściej w piekarniku, gdy szukam szybkiego dania, którym mogę poczęstować niespodziewanych gości. Nie ma tu wiele pracy, ale efekt końcowy jest prosty, a jednocześnie świetny w smaku.

Szaszłyki warzywne dają wiele możliwości, tak naprawdę wszystko zależy od wykorzystanych warzyw. Dla mnie zawsze muszą być pomidorki (najlepiej koktajlowe, bo świetnie nadziewa się je na patyczki) oraz cebula. Ale moim odkryciem są ogórki z grilla. Tak! Grillowane ogórki smakują lekko słono, trochę jak ogórki konserwowe :)

Ważnym składnikiem dobrych szaszłyków warzywnych są przyprawy. Klasycznie to sól i pieprz, ale wystarczy wybrać kumin by całość miała zupełnie inny smak, czy posypać curry w proszku by nabrała lekko indyjskiej nuty, ostrej papryki by były przyjemnie pikantne itd.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa kroję w kostkę (papryka), na plasterki (cukinia, ogórek, cebule) lub na połówki (pomidorki).

Krok 2. Nadziewam na patyczki. Oprószam przyprawami. Można spryskać oliwą, ale nie trzeba! Piekę 30 minut w 180C.

Szaszłyki warzywne
Szaszłyki warzywne
Szaszłyki warzywne
Szaszłyki warzywne
12 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.