Szare pierogi z mięsem

Posmakowały nam ostatnie pierogi z wołowiną oraz pierogi z mąki żytniej, dlatego tym razem mix – szare pierogi z mięsem wołowym. Ciasto z mąki żytniej (stąd kolor). W dodatku są duże, co spodoba się wszystkim leniuszkom (mniej do lepienia).

Przyznam, że to bardzo sycące pierogi, idealne szczególnie na jesień. Farsz robiłam ponownie z mięsa wołowego z papryką, ale możecie wykorzystać inne mięso, chociażby takie z zupy. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Paprykę kroję drobno, podsmażam na oliwie, dodaję mięso, przyprawy i wszystko podsmażam, aż mięso będzie ciemne. Możecie użyć innego mięsa, np. już ugotowanego.

Krok 2. Wszystkie składniki na ciasto mieszam w misce. Wyrabiam i wałkuję. Uwaga ciasto z mąki żytniej nie jest takie elastyczne, dlatego lepiej wałkować mniejsze fragmenty.

Krok 3. Wycinam duże prostokąty, kładę farsz. Zlepiam brzegi i przy pomocy widelca robię "falbanki".

Krok 4. Wrzucam do wrzącej osolonej wody i gotuję kilka minut od zawrzenia wody. Podaję polane ostrym ketchupem. :) Smacznego.

Szare pierogi z mięsem
Szare pierogi z mięsem
23 listopada 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.