Szampański deser na Sylwestra

Jak Sylwester, to szampan, a jak szampan, to truskawki! Połączenie idealne! :) A co powiecie na szampańskie desery na Sylwestra? Tak naprawdę, to szampan tylko z wyglądu, bo deser jest całkowicie bez alkoholu. To rodzaj galaretki, szampana udaje galaretka na bazie soku ananasowego i syropu brzoskwiniowego, a pianka to tak naprawdę usztywniony twarożek. Truskawka jest prawdziwa. :)

Szampański deser na Sylwestra na pewno wzbudzi zachwyt Waszych gości, to też ciekawy pomysł dla tych z Was, którzy nie mogą wznieść o północy toastu alkoholem. Desery możecie przygotować w dowolnych kieliszkach, choć na Sylwestra najlepsze będą te wąskie do szampana, na inne okazje, np. Walentynki, możecie wybrać kieliszki jak do tequili, będą równie ładnie prezentować się na stole.

Z takim smacznym szampańskim deserem zapowiada się szampańska noc sylwestrowa! Zwróćcie też uwagę na truskawkę, jest zatopiona w deserze, ale nie na dnie. :) Na filmie zobaczycie, jak ją umocowałam podczas zastygania deseru. Pomysł na podanie deseru podpatrzyłam na „taste of home” (może i Was coś zainspiruje?). Takim bezalkoholowym deserem na zimno, w formie szampana, będziecie zachwyceni! Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Sok mieszam z syropem, możecie oczywiście wybrać dowolny sok w kolorze "neutralnym". Żelatynę rozpuszczam we wrzątku, a potem mieszam z sokiem. Napełniam kieliszki.

Krok 2. Truskawki nabijam na wykałaczki.

Krok 3. Mocuję wykałaczki na taśmę klejącą do kieliszków tak, aby truskawka była zamoczona w 2/3 wysokości deseru. Chowam do lodówki na przynajmniej 2–3 godziny, a najlepiej na całą noc, aż galaretka zastygnie.

Krok 4. Teraz pianka. Żelatynę rozpuszczam we wrzątku. Mieszam z twarożkiem, cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Ostrożnie, przytrzymując truskawkę, wyjmuję wykałaczkę z każdego deseru. Nakładam serową piankę. Chłodzę, aż pianka się lekko zetnie, wystarczy godzina. :) Smacznego.

Szampańskie desery na zimno na Sylwestra
Szampańskie desery na zimno na Sylwestra
Szampańskie desery na zimno na Sylwestra
Szampańskie desery na zimno na Sylwestra
28 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.