Świąteczna herbata imbirowa na prezent

Jest jeszcze coś przyjemniejszego niż bycie obdarowanym prezentem – przygotowanie własnoręcznie prezentu na święta, tym bardziej prezentu jadalnego, słodkiego, takiego, który na pewno każdemu się spodoba. Dzisiaj proponuję domową mieszankę herbacianą. Świąteczna herbata imbirowa będzie idealnym prezentem dla każdego, wszak nie ma nic lepszego niż filiżanka rozgrzewającej herbaty w zimowe wieczory. :)

Mieszanki herbaciane można kupić, ale o wiele prościej przygotować je samodzielnie. Do tego proponuję kolorowe kostki cukru, oczywiście w kolorach świąt, a także jako element prezentu – uroczą filiżankę. Jestem pewna, że każdy obdarowany się z takiego prezentu ucieszy. A Wy co sądzicie o takich jadalnych upominkach na święta? Zachęcam do przygotowania takiej mieszanki – ta dzisiejsza jest z kandyzowanym imbirem i cukrowymi choinkami – bardzo świąteczna.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miseczki wsypuję liściastą herbatę, dodaję pokrojony na kawałki imbir kandyzowany, a także cukrowe choinki. Mieszam, nakładam do woreczka, związuję kokardą.

Krok 2. W naczynkach mieszam barwniki z wodą, a potem delikatnie pędzelkiem nanoszę odrobinę zabarwionej wody na kostki cukru. Trzeba aplikować je ostrożnie, bo zbyt wiele wody roztopi kostkę. Pakuję razem z herbatą.

Świąteczna herbata z imbirem
Świąteczna herbata z imbirem
21 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.