Sushi maki z tuńczykiem

Sushi jest absolutnie dla każdego, może być z surową rybą, grillowaną, w tempurze a także wege. Czemu nie, ogranicza nas wyobraźnia :) Dzisiaj sushi maki z tuńczykiem i grillowanym ananasem. Ananas to świetny dodatek do sushi, niemal równie trafiony co mango (moje ostatnie odkrycie!). Mam nadzieję, że się zainspirujecie i przekonacie do sushi.

Ja uczyłam się robić sushi w Westinie u boku Sebastiana Kornackiego, wiecie co było fajne? To że to kuchnia fusion, nie ma ograniczeń, jedynie wyobraźnia i Was również do takiego podejścia zachęcam, bez sztywnych schematów, ale smacznie, to pozwala przekonać się do rzeczy, po które wcześniej się nie sięgało (a czytając Wasze komentarze wiem, że sushi to trudny temat dla wielu osób). Eksperymentujcie i… smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na matę nakładam ryż za pomocą wilgotnych dłoni. Na to wasabi. Ananasa grilluję za patelni aż się zrumieni. Tuńczyka kroję w paski.

Krok 2. Układam tuńczyka, łososia, szczypior, pokrojonego w paski ogórka i zwijam. Formuję i kroję.

Smaczne sushi maki z ananasem, tuńczykiem, szczypiorkiem
Smaczne sushi maki z ananasem, tuńczykiem, szczypiorkiem
20 marca 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.