Strudel jabłkowy bardzo szybki

Jabłka pachnące cynamonem, zawinięte w delikatne, cienkie ciasto, mmm… brzmi pysznie! A smakuje jeszcze lepiej! Przepis jest dla wszystkich zaganianych i leniwych, bo jest bardzo szybki. Wystarczy gotowe ciasto filo, duszone jabłka, cynamon i oliwa. I już. Strudel jabłkowy wystarczy zawinąć, upiec i można podawać.

Goście będą oczarowani, a strudel jabłkowy zniknie równie szybko, jak się go robi. Przed podaniem proponuję posypać ciasto cukrem pudrem, będzie jeszcze smaczniejsze. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ciasto filo rozmrażam i rozkładam. Smaruję jabłkami i posypuję cynamonem. Zwijam, trzymając 3 warstwy ciasta, psikam kolejną oliwą (lub smaruję pędzelkiem) i zwijam z jeden płat, by było mocniej. Potem kładę zwinięte ciasto na początku, a resztę smaruję jabłkami, zwijam całość, powiększając roladę. I tak do wykończenia ciasta. (z jabłkami 3 warstwy, bez 1 i oliwa)

Krok 2. Zwinięte ciasto w jeden rulon smaruję oliwą.

Krok 3. Przekładam do foremki lub kładę na blaszkę i jeszcze smaruję oliwą, jeśli gdzieś nie zostało posmarowane. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C i piekę około 25 minut. Po wyjęciu kroję i posypuję cukrem pudrem, smacznego. :)

Strudel jabłkowy
Strudel jabłkowy
25 września 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.