Steki z grilla

Zapraszam na pyszne steki z grilla, tym razem przygotowane z antrykotu. Popularny rib eye steak, klasyczny amerykański stek, jeden z bardziej rozpoznawalnych po steku NY. Tym razem zdecydowaliśmy się na mięso z grilla, ale z powodzeniem przygotujecie steki na patelni grillowej w domu.

Rib eye steak możecie przygotować na kilka sposobów, bardziej lub mniej wypieczony, i za każdym razem będzie smakować świetnie (poniżej czasy, a na filmie sposoby rozróżniania). Do amerykańskich steków proponuję bardziej polski dodatek, czyli ogórki kiszone. :) Możecie też zrobić własne ogórki małosolne, w końcu mamy najlepszy czas na te gruntowe. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Steki lekko nacieram oliwą i posypuję solą i pieprzem.

Krok 2. Grilluję z obydwu stron. Dla steku pół krwistego czas to po 4 minuty z każdej strony, a taki dobrze wypieczony, to po 8 minut z każdej strony.

Krok 3. Podaję z ulubionymi dodatkami. :) Smacznego.

Wino do steków

Do wołowiny najlepsze jest wino czerwone z wysoką zawartością tanin, takie, które na pozór wydaje się dość cierpkie. Jednak z wołowiną współgra fantastycznie. Tym razem nie wybraliśmy Malbeca, wina, które pasuje do tego rodzaju mięsa idealnie (poczytajcie o winie do wołowiny), ale skusiliśmy się na mniej znane, a jakże fajne smakowo wino.

Mowa o Ribera del Duero Senorio Real Roble 2011. Wytrawne wino o mocnym smaku, które świetnie podkreśli smak steków z grilla. Polecane jest też do przystawek np. pasztetów oraz dziczyzny, a my wybraliśmy je właśnie do wołowiny. Wino jest ze szczepu Tempranillo, jednego z najpopularniejszych szczepów hiszpańskich stanowiących podstawę win Rioja.

Ribera del Duero Senorio Real Roble 2011 zostało wyróżnione jako wino roku Monde Selection, a tę konkretną butelkę dostaniecie w Makro.

Wino do steków
Wino do steków
Steki Rib eye
Steki Rib Eye
26 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.