Spaghetti z dyni

Pyszny makaron warzywny, czyli spaghetti z dyni z sosem pomidorowym. To niesamowite, jak z jednej dyni makaronowej po upieczeniu miąższ przemienia się na tysiące makaronowych nitek. Takie spaghetti z dyni lubię podawać z sosem pomidorowym. To pomysł na smaczny, szybki, zdrowy i wegańskim obiad.

Dynia makaronowa z zewnątrz nie wyróżnia się niczym szczególnym, a jednak jest wyjątkowa. Do takiego spaghetti możecie zaserwować też inny lubiany sos, choć spróbujcie w tej wersji, bo ten makaron z dyni z sosem pomidorowym jest przepyszny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Dynię przecinam na pół, wyjmuję pestki i wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika, piekę 40 minut. A na patelnię wrzucam posiekany czosnek, pomidory, oliwę (opcjonalnie - nie trzeba dodawać), przyprawy i podgrzewam aż będzie esencjonalny, gęstszy, czerwony.

Krok 2. Upieczoną dynię wyjmuję i delikatnie widelcem oddzielam makaronowe nitki warzywne. Przekładam do miski.

Krok 3. Doprawiam solą, pieprzem, dorzucam posiekaną natkę pietruszki, mieszam. Nakładam na talerz razem z sosem pomidorowym. Z wierzchu można posypać serem wegańskim lub parmezanem jeśli używacie.

Spaghetti z dyni
Spaghetti z dyni
Spaghetti z dyni
Spaghetti z dyni
Spaghetti z dyni
Spaghetti z dyni
21 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.