Spaghetti all’Amatriciana

Spaghetti all’Amatriciana to spaghetti z lekko ostrym sosem pomidorowym. Dla mnie to klasyka, a jednocześnie bardzo szybkie danie, do którego nie trzeba wielu składników, a poza tym te z przepisu można dowolnie zmieniać (choć oczywiście ja zachęcam, by pozostać jak najbliżej oryginału).

Do dekoracji spaghetti all’Amatriciana polecam świeże zioła, np. bazylię czy natkę pietruszki. A jeśli szukacie innych makaronów, to zachęcam do przygotowania spaghetti carbonara oraz makaronu z sosem bolońskim. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od podsmażenia drobno pokrojonego boczku i chili na oliwie. Potem dolewam wino i chwilkę duszę, aż płyn odparuje.

Krok 2. Zdejmuję boczek, a na tym tłuszczu podgrzewam pomidory (mogą być świeże bez skóry). Doprawiam je pieprzem i podgrzewam, aż się rozpadną.

Krok 3. Wtedy dodaję starty ser oraz boczek, podgrzewam, a następnie dodaję ugotowany i odcedzony makaron. Mieszam, dekoruję ziołami i podaję. Smacznego.

Spaghetti all'Amatriciana
Spaghetti all’Amatriciana
20 sierpnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.