Spaghetti alla carbonara

Będąc we Włoszech, na każdym kroku można zamówić spaghetti carbonara. Każde (naprawdę bez wyjątku) smakuje wyśmienicie, bez względu na to, czy podawane w Wenecji czy we Florencji – jest pyszne. Czuć pyszny boczek i sos jajeczny. Dzisiejszy przepis na spaghetti carbonara jest równie dobry. Choć niektóre źródła polecają dodać śmietanę, a w polskiej wersji nawet pieczarki, to ja dzisiaj zapraszam Was na chyba najbardziej klasyczną, włoską wersję tego dania. Co więcej, wyśmienitą!

Spaghetti carbonara przygotujecie bez problemu i jestem pewna, że na stałe zagości w waszym menu. Jeśli szukacie też innych dań włoskich, to polecam nasz dział z kuchnią włoską, a od siebie zachęcam Was również do zrobienia sosu bolońskiego, który można podać z tagliatelle lub jeśli wolicie, ze spaghetti. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelnię wlewam oliwę, dodaję pokrojony drobno boczek lub pancettę i podsmażam, aż będzie szklisty. Dodaję wyciśnięte ząbki czosnku i podsmażam.

Krok 2. Sparzone jaja wbijam do miski. Rozkłócam trzepaczką.

Krok 3. Dodaję starty ser i pieprz, i mieszam.

Krok 4. Dodaję boczek z patelni.

Krok 5. Dorzucam gorący (nie przelewać wodą!), ugotowany makaron al dente i mieszam, aż sos będzie na każdym kawałku makaronu. Podaję, smacznego.

Spaghetti alla carbonara
Spaghetti alla carbonara
17 sierpnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.