Sos pomidorowy do pizzy

Mój ulubiony sos do pizzy, zawsze, gdy przygotowuję pizzę, to smaruję takim sosem pomidorowym pizzę i na nim układam ulubione dodatki. Lubię też taki sos podać do już upieczonej pizzy w miseczce. Jest rewelacyjny, nawet lepszy niż w pizzeriach, szczególnie gdy wybierze się dobre pomidory.

Sos pomidorowy do pizzy podpatrzyłam kiedyś w książce J. Olivera, minimalnie go zmodyfikowałam i w ten sposób mam swój ulubiony, najlepszy sos. A Wy lubicie sos pomidorowy czy może wolicie czosnkowy?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelnię wlewam oliwę, wrzucam przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku, dodaję pomidory, sól i podgrzewam, aż pomidory się rozpadną.

Krok 2. Gdy pomidory są już maziste, to dodaję oregano, sól i smakuję. Na koniec dodaję bazylię, mieszam i albo smaruję pizzę, albo nakładam do miseczki i podaję. W tym drugim przypadku można do sosu dodać odrobinę gorącej wody, by był płynny. Smacznego.

28 listopada 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.