Sos do pad thai

Przepis na sos wykorzystywany w kuchni tajskiej. Sos do pad thai można kupić, ale zapewne i Wy macie na swoim koncie wiele przygód związanych z poszukiwaniem konkretnych składników, szczególnie tych wykorzystywanych w kuchni orientalnej, dlatego podpowiadam, jak taki sos można zrobić samodzielnie. Przepis wydaje się banalny… i w sumie taki jest, ale właśnie o to chodzi, by przy wykorzystaniu minimum składników, uzyskać „ten” smak.

Przepis na sos do pad thai, sos ketchupowy, poznałam na warsztatach z kuchni orientalnej w Sheratonie, już wtedy obiecałam, że pokażę Wam, jak zrobić pad thai. No to zaczynamy od sosu. Jeśli macie możliwość, to go kupcie, a jak nie, to sami zobaczcie, jak proste jest jego przygotowanie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do garnuszka wlewam wodę, dodaję ketchup i cukier, i gotuję ok. 30 minut, aż sos będzie wyraźnie ciemny i gesty. Wtedy wlewam sos sojowy i całość podgrzewam, aż się zagotuje. Wykorzystuję natychmiast lub chowam do słoiczka.

Sos do pad thai prosty sos ketchupowy, który zaskoczy Was smakiem
Sos do pad thai, prosty sos ketchupowy, który zaskoczy Was smakiem
10 września 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.