Sola w sosie żurawinowym

Lubię sięgać po ryby i z nimi eksperymentować. Dzisiaj proponuję Wam delikatną solę w słodkawym sosie żurawinowo-maślanym. Sos można podać na talerzu lub postawić na stole w sosjerce. Jest delikatny, troszkę słodki, troszkę kwaskowy z delikatną nutą korzenną. Z rybą świetnie współgra.

Sola w sosie żurawinowym może spokojnie stanąć na stole podczas różnych uroczystości, bo po pierwsze, ryba sama w sobie jest smaczna i delikatna (zawsze wybieram filety), a po drugie sos jest oryginalny. Zauważyłam, że każdy poczęstowany chętnie z nim eksperymentuje. :) Polecam z ziemniakami lub z jasnym pieczywem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Filety ryby panieruję, czyli obtaczam w rozkłóconym jajku, a potem w tartej bułce.

Krok 2. Na patelnię wlewam olej i kładę filety, można je lekko posolić.

Krok 3. Smażę z obydwu stron na złocisto.

Krok 4. Na niewielką patelnię wrzucam żurawinę (może być mrożona). Dodaję cukier, wodę i smażę.

Krok 5. Gdy żurawina zacznie wrzeć, to owoce staram się rozgniatać drewnianą łyżką, aby same nie pękały, bo wtedy mogą oparzyć. Dodaję szczyptę cynamonu. Mieszam. Dodaję masło i mąkę, ale jest to tylko opcja i można ten krok pominąć. Sos podaję w sosjerce albo kładę na usmażonej rybce na talerzu. Smacznego.

Sola w sosie żurawinowym
Sola w sosie żurawinowym
8 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.