Soczewica z gorgonzolą

Kiedy coś mi naprawdę zasmakuje to bywa, że potem jadam to niemal codziennie. Soczewica z gorgonzolą to jeden z takich przepisów. Sycąca sałatka z soczewicą, z dużą ilością zielonego, suszonymi pomidorami, ostrzejszą cebulką i gorgonzolą. Uwielbiam gorgonzolę.

A soczewica? Tę zazwyczaj dodaję do zup. Zupa z soczewicą to jedna z najszybszych i najlepszych zup jakie znam. A w sałatce? To okazuje się świetne połączenie! Podpatrzone w książce „Obfitość” u mnie zagościło na stałe. Proszę, nie obawiaj się, spróbuj, to jest przepyszne.

Wybierając gorgonzolę polecam Ci wybrać delikatną. Każda gorgonzola ma oznaczenie piccante/dolce, Ciebie interesuje ta druga, oznacza to, że krócej leżakowała, ma delikatniejszy smak i bardziej „maślaną” konsystencję.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę kroję w paseczki, zalewam octem i oliwą, posypuję solą i odstawiam.

Krok 2. Soczewicę zalewam wodą ok. 3cm ponad jej poziom, dodaję odrobinę soli i gotuję aż wchłonie płyn.

Krok 3. Pomidory kroje w kostkę, zieleninę siekam. Dodaję przeciśnięty ząbek czosnku i mieszam ciepłą soczewicę z cebulką, a potem dodaję pomidory, zieleninę i na koniec gorgonzolę.

Soczewica z gorgonzolą
Soczewica z gorgonzolą
Soczewica z gorgonzolą
Soczewica z gorgonzolą
5 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.